piątek, 9 września 2016

POCZTA POLSKA I ICH PRACOWNICY

Dziś z innej beczki ale od dwóch dni jestem tak wściekła, że bez kija nie podchodzi,a mianowicie mój mąż jest po dwóch operacjach wstawienia endoprotezy bioder i w związku z tym stara się o Rentę Zdrowotną z ZUS.Poskładał wszystkie papiery pomyślnie przeszedł komisie lekarską i od dwóch miesięcy czeka na Decyzję z ZUS.Myśleliśmy że tak długo się czeka zaznaczam że przez ten czas mąż nie dostawał żadnych pieniędzy z ZUS (tyle dobrze że ja pracuję i mam normalnego szefa który na czas daje mi wypłatę i całą),i tu nagle dzwonią do męża z ZUS z pytaniem CZEMU NIE ODBIERA PAN PISMA Z ZUS W,KTÓRYM PROSILIŚMY O DOSTARCZENIE BRAKUJĄCYCH DOKUMENTÓW DO WYDANIA DECYZJI.
I co się okazało że IDIOTA LISTONOSZ nie dostarczył tej przesyłki i nie zostawił nawet awiza w skrzynce,żeby było jeszcze śmieszniej gdy poszłam na pocztę złożyć skargę okazało się że od dwóch dni leży i czeka na mnie list polecony na który również nie dostałam awiza.Czy w tym kraju naprawdę już nikt nie szanuje swojej pracy,rozumie to że praca listonosza jest ciężka,że torba z listami waży tonę ale kurcze to nie był list od Cioci z Ameryki tylko ważne urzędowe pismo.Też tak macie na swoich pocztach i z listonoszami.Tak się zastanawiałam w nocy co by się stało gdyby mój mąż nie miał rodziny i gdyby Pani z ZUS nie zadzwoniła do niego,przecież samotny człowiek przez takie zachowanie listonosza został by skazany na wegetację i powolną śmierć,przez dwa miesiące nie dostawał żadnych pieniędzy.Zapraszam do dyskusji,podzielcie się swoimi doświadczeniami z listonoszami i pocztą.

2 komentarze:

  1. Ja miałam podobną sytuację z awizo a mianowicie siedziałam w tym dniu w domu (dzień wcześniej skrzynka pusta ) wychodzę z domu sprawdzam skrzynkę a tu awizo wystawione w tym samym dniu , kilka minut przed moim wyjściem!!! Listonosz nie raczyl zadzwonić domofonem czy ktoś jest bo mu sie dupy nie chciało ruszyć, musiałam czekać do 18 bo listy polecone danego dnia można odebrać wieczorem.. po pracy wk... poszłam na pocztę i złożyłam pisemną skargę, oczywiście Zacny Pan listonosz obrażony jest do tej pory...

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie podobnie, małym rozwiązaniem jest włączenie usługi E awizo, wtedy dostaje się również sms o awizowanej przesyłce. To jest darmowe, można uruchomić na poczcie wypełniając druk, lub przez internet, wtedy dzwonią z poczty by potwierdzić i trzeba nr DO podać. Z doświadczenia wiem, że te smsy dochodzą wieczorem, a papierowe awiza niby już nie miały być dostarczane wtedy ale u mnie nadal są. Panie na poczcie tego nie potrafią wyłączyć albo listonosz nie słucha. Kiedyś wpadłam na pomysł by adresować korespondencję do mnie na Poste Restante, wtedy przesyłki tylko na poczcie się odbiera, jakie było moje zdziwienie gdy za każdym razem słyszłam że listonosz chodzi z moją przesyłką po terenie i dopiero wieczorem ją przyniesie. Nie zrozumiem Poczty Polskiej chyba za mała konkurencja jest wciąż dla nich. Choć na mojej poczcie panie są fantastyczne tyle mogę powiedzieć. Kobiety z sercem.

    OdpowiedzUsuń